מטבחים מקבלן

דיירים רבים שעוברים לדירה חדשה מקבלים מהקבלן מטבח של 12 מ"ר או זיכוי "גבוה" מחברת המטבחים שנע בין 5,000 ל-12,000 ש"ח. במקביל להטבות לרכישת מטבח מעוצב באופן אישי מחברת המטבחים. מצב בוא כל דייר מרגיש קצת כבול.  הפרטים הבאים יכולים לשמש אתכם כדי שתדעו איך להתמודד עם מצבים דומים.
כשבוחרים במטבח סטנדרטי פשוט (לא כולל צבע, עיצוב דלתות וכו) ורוצים לעשות שינוי יש לדאוג לכך שהשינוי לא יהיה גדול מידי אחרת המחיר עלול להיות כואב מאוד. הרבה נפלו "לפח" של מטבח מקבלן (הסטנדרטי) אך התבקשו לשלם אלפי שקלים בגין התיקון או השינוי הקטן שבקשו, כאילו זהו מטבח חדש לחלוטין.
מדוע השינוי הוא כה יקר בחברות מטבחים? התשובה פשוטה מאוד.
נתחיל בזה שהקבלן רוצה לקנות בזול ולמכור ביוקר.
הקבלןמחוייב ע"פ חוק דירה עם מטבח, ברור לחלוטין שזהו מטבח שכבר נבנה בגדלים ספציפים (נבנים מאות מטבחים בשבוע). הקבלן וחברת מטבחים ינסו לנעול אתכם על בניית המטבח או שדרוגו. עלות השדרוג תהיה כמובן גבוהה יותר, הרבה יותר מהמצופה.
שינוי המטבחן עלול לגרור שינוי במבנה הבית ויש קבלנים שדורשים תשלום בגין השינוי.

הכי חשוב לזכור: אם אתם עושים שינוי במטבח הסטנדרטי שקבלתם מהקבלן אתם הולכים לשלם על זה. (והרבה) אז אם החלטתם לעשות שינויים, רצוי ואף כדאי לקבל הצעה מנגר פרטי. עם הנסיון שיש לנו, המטבח הסטנדרטי שלכם יהפוך למטבח מעוצב יוקרתי. אז תעשו את המאמץ הנוסף ותקבלו מטבח יוקרתי בהשקעה מינימלית.

במקרה כזה כדי ורצוי לבדוק אלטרנטיבות נוספות:

1. בקשו הצעת מחיר של אותו המטבח המשודרג מנגר פרטי, לפי המידות והשינויים שאתם רוצים. (כאן אפשר לבחור בצבע או פורמייקה, דלתות, פרזול פנימי וחיצוני, סוג עץ, ידיות ועוד)
2. קחו בחשבון את היחס האישי שתקבלו מנגר לעומת חברת מטבחים שתשלח את אחת המתקינים שלה.
3. הנגר יתן טיפים אמיתיים וללא החשש לשנות משהו במטבח הסטנדרטי שמקבלים מהקבלן.
4. תבקשו נגם עם המלצות, אך קחו בחשבון שלא כל נגר עובד בסביבית עבודה של משרד עם מחשב. נגר לא מגיע לעשות את השאו שחברות מטבחים עושות. נגר פשוט יעשה את העבודה.

לסיכום
אל תשכחו תמיד יש לכם את האפשרות לפנות לנגר ולבקש גם הצעה, לרוב זה גם משתלם מאוד.
יש לכם שאלה או בקשה תמיד אפשר לפנות ישירות לנגר ולא לחברת מטבחים או לקבלן שמסיים את הבנייה ועובר לפרוייקט הגדול הבא.
אצל נגר היחס יהיה אישי וחם, כמו השירות לאורך השנים, מטבח מנגר פרטי יהיה מטבח ללא פשרות!

הצטרפו אלינו לעמוד הפייסבוק

הרוני יוסי נגריית מטבחים
 הרוני יוסי

 

מטבח סטנדרטי מקבלן:

מטבח סטנדרטי

מטבח סטנדרטי

 

3 Responses so far.

  1. […] 10. טיפ אחרון וחשוב, מטבח יפה זה מאוד מושך אך הגדולה זה להכניס למטבחים המעוצבים את הפונקציונאליות, הגמישות והנוחות שאנו צריכים בעבודה היום יומית במטבח. ניתן לקרוא עוד מידע על פרזול למטבח וגם על היתרונות של מטבחים מעוצבים מנגר פרטי […]

  2. Open הגיב:

    Great artecli, thank you again for writing.

Leave a Reply